Autóriasztó
keresés az oldalon

Autóriasztó

39 db új kompatibilis autó (LISTA 37) www.patrolline-canbus.com

This text is replaced by the Flash movie.
 
CAN-BUS
 
Autoalarmy s digitálním systémem
 
CAN BUS technologie - Vąeobecné informace

Nová generácia automobilov prichádza s takou technickou novinkou, ktorá môže znamenať revolučný zlom v oblasti elektrických sietí automobilov.
 
Z dôvodu potreby komunikačných prostriedkov sa v automobiloch objavuje stále väčší počet elektrických vodičov, ktoré spojujú senzory až s niekoľkými zariadeniami súčasne. Zvýšenie počtu káblov navišuje výrobné náklady a ani ich montáž nieje bezproblémová.
 
Systém CAN (Controller Area Network) bol vyvinutý za účelom vyriešenia tejto problematiky.
CAN je naprogramovaná sériová dátová zbernica (bus) pre každodenné využitie, ktorá bola vyvinutá spoločne firmami Bosch a Intel, špeciálne pre automobilové odvetvie.
 
Ako takmer všetky dátové zbernice bus, tiež CAN je modelom typu OSI-7. Systém CAN je v súlade s normou ISO 11898. Vo väčšine automobilov skoršej výroby plnil elektrický kábel len jednu funkciu: bol prepojený s jedným zariadením, nebo predával, respektívne prijímal informácie. Klasické elektrické siete v nových modeloch dosiahli svojimi zväzkami káblov o celkovej dĺžke až dva a pol kilometra takmer fyzických hraníc.
 
Stačí si len pripomenúť výbavu dnešného automobilu: elektricky vyhrievané zadné sklo, elektrické ovládanie okien, centrálne zamykanie s systémom poskytujúcim ochranu pred odcudzením vozu, osem polôh nastavení každého sedadla a dve zariadenia s pamäťou, také elektricky ovládaných. To všetko znamená viac než 50 káblov v každých dverách vozidla,
čo nieje práve jednoduchý úkol, nehovoriac o spoľahlivosti celého systému.
 
Namiesto, aby ku každému elektrickému káblu náležala jedna jediná funkcia, systém CAN „multiplex” využíva sieťové kontakty, ktoré spojujú hneď niekoľko centrálnych káblov a umožňujú prenos veľkého množstva údajov, riadenie prebieha prostredníctvom jediného kabelu (nazývame tiež ako „dátová zbernica bus”).
 
To všetko je umožnené „sériovým” prenosom dát: tento kábel dokáže prenášať až jeden milión „bitov” informácií za sekundu, ktoré sú potom spracované mikropočítačmi umiestnenými na rôznych miestach automobilu.
 
Pri použití takéhoto systému by pre funkčnosť automobilu postačili len 4 káble: uzemnenie, input (vstup dát) s akumulátorovým napätím a dva kabely pre prenos signálou.
 
Jednou z najvýznamnejších predností systému CAN je, že prepojuje hneď niekoľkých ústredných káblov naraz, jednak z dôvodu koordinácie spoločných funkcií, ktoré si vzájomne vymieňajú behom krátkej doby informácie, jednak z dôvodu potvrdení prijatých a správne načítaných informácií a signalizácia závad.
 
Systémom CAN BUS prúdia informácie takým spôsobom, že tie dôležitejšie majú prednosť.
 

 

Patrol Line: Autoalarm CAN BUS novej generácie
 
Inovácie systému CAN vyvolala v uplynulých rokoch veľký záujem výrobcov automobilov, ktorí začali časť klasických elektrických sietí nahradzovať systémom vychádzajúcim z technológie CAN. Od roku 2007 už automobilky všetkých značiek, takmer bez výnimky, používajú pri výrobe technológiu CAN.
 
V polovici roku 2002 predstavila spoločnosť OPEL automobil OPEL VECTRA, prví automobil, ktorého elektrický systém bol riadený technológiou CAN. Takto sa podarilo počet káblov znížiť na minimum; v automobile nájdeme len jeden kábel input (vstup údajov) a jeden komunikační kábel.
 
Spoločnosť Patrol Line sledujúca pozorne priebeh inovačných procesov predstavila v roku 2004 novou radu alarmov CAN-BUS, ktoré komunikujú s systémom CAN v automobile a v roku 2005 potom vyrukovala s digitálnym alarmom novej generácie, kompatibilným s systémom CAN-BUS, čo znamenalo najväčšiu inováciu na trhu s alarmy v Európe.
 
Jednou z nespočetných výhod technológie je jednoduchá montáž a značná spoľahlivosť, ktorou tento systém poskytuje.
Spoločnosť Patrol Line je presvedčená, že automobilový priemysel sa behom 1-2 rokov úplne preorientuje na technológiu CAN BUS. V súlade s tím že musí dodatočne inštalované bezpečnostní systémy dokonale prispôsobovať sieti CAN.
Klasické alarmové systémy niesu takmer vôbec kompatibilné zo systémom CAN, také klasické funkcie, ako napríklad:
 
• ovládanie ukazovateľov smeru,
• ovládanie centrálneho zamykania,
• rozpoznanie otvorených dverí,
• ovládanie klaksónu a elektricky ovládaných okien
 
nedokážu tieto klasické alarmové systémy správne ovládať, a preto zariadenia buď nebudú funkční alebo bude centrálna elektronika na palubnej doske neustále vysielať signalizáciu závad, označujúce tak absenciu kompatibility.
 
Montáz alarmu typu CAN BUS
 

Autoalarmy značky Patrol Line sú v súvislosti s kompatibilnými typmi automobilov zabezpečené špecifickými pokynmi pre montáž, ktoré poskytujú presný návod pre montáž alarmu v danom automobile.

 

Версия за печат

  • Új kompatibilis autók
  • Toyota Yaris Cross
  • Opel Mokka
  • Renault Arkana
  • Skoda Kamiq
  • Vw ID 4
  • Toyota Yaris CrossOpel MokkaRenault ArkanaSkoda KamiqVw ID 4


Regisztráció | Elfelejtett jelszó